- Kategoria:
- Umiejętności miękkie
- Grupa docelowa:
- Lekarze wszystkich specjalizacji
- Cena preferowana:
- 4.000 PLN + VAT
- Cena na wyłączność:
- 20.000 PLN + VAT
Opis szkolenia
Warsztat dostarczający wiedzy na temat tego, jak uwarunkowane jest leczenie pacjenta w odniesieniu do środowiska rodzinnego, w którym żyje. Trenerka dostarcza wiedzy o tym, jak rodzina może wspierać lub demotywować pacjenta w stosowaniu zaordynowanego sposobu leczenia. Wspólnie z uczestnikami szkolenia zastanawia się kiedy warto zapraszać do kontaktu rodzinę pacjenta.
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak rozmawiać z bliskimi osoby chorej, gdy sami zgłaszają się do lekarza. Prowadząca wskazuje dobre i złe praktyki w komunikacji z rodziną pacjenta. Przedstawia także skutki braku współdziałania w relacji rodzina – lekarz oraz prezentuje konkretne techniki i strategie do wykorzystania przez lekarza niezbędne do nawiązania porozumienia i współpracy.
Elementem szkolenia jest również moduł odnoszący się do sytuacji, w której z rożnych powodów wspierające pacjenta relacje z rodziną nie są możliwe.
O autorze
Psycholog i trenerka umiejętności psychospołecznych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie kompetencji miękkich – od komunikacji, przez zarządzanie zespołem aż po sztukę efektywnego motywowania i zarządzanie sobą w czasie.
Na zawodowym liczniku ma ponad 2,5 tysiące godzin szkoleniowych i doradczych.
Od 5 lat dostarcza wiedzy i umiejętności dla środowiska medycznego. Szkoli lekarzy i pielęgniarki prowadząc warsztaty, wykłady i webinaria.
Od 2007 współpracuje z mediami jako ekspert. Komentuje między innymi dla TVN24, TVPinfo, Polsat News czy Jedynki Polskiego Radia.
Jest certyfikowaną trenerką i honorową członkinią Klubu Trenerów Biznesu.